28 Nisan 2015 Salı

BB KREM Mİ, CC KREMİ Mİ?


BB (Blemish Balm) Krem,  1960'lı yıllarda bir Alman dermatolog tarafından geliştirilmiş bir üründür. O dönem piyasaya sürülürken asıl amacı, ameliyat veya kimyasal peelinglerden sonra hastaların yüzlerini korumak. Daha sonra 1980'li yıllarda Uzakdoğu marketine giriş yapan BB kremler, güneş koruması ve cildi beyazlatma özellikleri ile ön plana çıkan ürünler olmuştur. Bu nedenle özellikle Uzakdoğu menşeli markaların BB kremlerini kullanıyorsanız, içeriğinde cilt beyazlatıcı maddeler bulunduğunu görebilirsiniz.

BB kremler, markasına göre değişmekle birlikte, genelde 2-3 renk seçeneği sahip olup, kullanan kişinin cilt tonuna göre renk değiştirme özelliğine sahiplerdir. Fondötenlere göre daha az kapatıcılığa sahip (çoğunun kapatıcılığı az-orta seviyede) ve ciltteki renk eşitsizlikleri,  gözenekler gibi kusurların görünümünü hafifletmeyi hedeflerler.

Çoğu BB kremin içeriğinde, cilde nem sağlayan hyalüronik asit bulunur.  Kısacası BB kremler bir nevi nemlendirici görevi de görebilmektedir. Ayrıca çoğunda güneşten koruma için SPF 15 veya 30 koruma faktörü  bulunmaktadır.


CC Krem (Color Corrector) ise Kore'de geliştirilmiş olup, ciltteki sarılığı veya kırmızılığı alarak renk eşitsizliklerini gidermeyi vaat eden bir üründür. Özellikle sivilcelerden ötürü kırmızılıklara veya yapı olarak solgun ve sarı bir cilt rengine sahipseniz CC kremleri tercih edebilirsiniz. (Aslında BB kremler de ciltteki renk eşitsizliğini giderme özelliğine sahipler, ancak CC kremler bu özellikleri ile biraz daha öne çıkıyor diyebiliriz.)

Tıpkı BB kremlerde olduğu gibi CC kremlerde yapıları, renkleri, özellikleri ile ygulamadan sonra cildin rengini alarak, renk eşitsizliklerini gidermektedir. CC kremler, gözeneklerin ve ince çizgilerin görünümünü azaltmayı vaat eder.

CC kremlerin de ortalama seviyede nemlendirme özellikleri bulunuyor. Genelde SPF koruması içerirler.

Tüm bunları toparlayacak olursak:
1. Her ikisi de cildin anlık olarak daha iyi görünmesini sağlamak için geliştirilmiş formüllerdir.
2. BB, Blemish Balm’ın kısaltması. CC ise Color Control yada Color Corrector’un kısaltmasıdır.
3. CC Kore’de, BB ise Almanya’da geliştirilmiştir.
4. BB Avrupa ve ABD’de, CC ise Asya’da popülerdir. 
5. Her iki ürün de nemlendiriyor, problemli bölgeleri hedef alıyor, koruyor, cilt tonunu düzenliyor, aydınlatıyor.
6. BB kremler ayrıca kusurları kapatıyor, dokuyu pürüzsüzleştiriyor.
7. CC kremler daha hafif, daha doğal sonuçlar ortaya çıkarıyor.
8. İsim haklarından dolayı CC ve BB’nin açılımı ülkeden ülkeye ya da markadan markaya değişebiliyor. Correcting Comso Cream, Beauty Balm, Complete Correction gibi
9. Her ikisinin de pazarı hızla büyüyor, hemen hemen tüm kozmetik markaları birer ürün çıkarıyor
10. Artık erkekler için üretilmiş olanları da var.

7 ETKİLİ FARMASİ BB KREM!Ultra hafif formülüyle gözenekleri tıkamadan cilt kusurlarını kapatır, içerisindeki macademia özü ile gün boyu nemlendirir. Vitamin B3 cilde doğal bir parlaklık kazandırırken, yulaf özü cildi besleyerek onarmaya yardımcı olur. SPF 15 güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı cildi korumaya destek olur. İpek protein sayesinde yumuşacık bir cilt sağlar. Kolajen ve Argan Yağı ile mimik ve yaşlılık çizgilerini azaltmaya yardımcı olur.
Kullanımı: Kremi temiz yüze küçük dairesel hareketlerle nazikçe masaj yaparak uygulayın.
Makademya Fındığı Yağı : Cildin doğal nem dengesini korumaya yardım eder ve yümuşak ve yatışmış bir ten sağlar. Kuru ve yıpranmış ciltlerde nem ve parlaklık sağlar.
Vitamin B3 : Niacin olarakta bilinen bu vitamin sağlıklı bir cilt sağlarken akne tedavilerinde destekleyicidir.
Yulaf Özü : Bol miktarda protein, Vitamin B ve mineral tuzları içerir. Bu değerliaktifler cildi besler ve dış etkenlere karşı korur.
İpek Ekstrakt : Güçlü nem dengeleyici özelliği ile taze, pürüzsüz parlak bir cilt bırakır. Antioksidan özellikleri ile akne ile mücadeleye yardımcı olur. Doğal bir parlaklık sağlar ve yaşlanma karşıtı etkiler gösterir.
Argan Yağı : Erken yaşlanmaya karşı koruyarak, ince çizgileri ve kırışıklıkların oluşumunu yavaşlatır. Doğal nem sağlayarak cildin parlak, pürüzsüz ve temiz görünmesini sağlar. 
Kollajen : Cildi dış darbelere karşı güçlü bir şekilde korur. Vücut ısısını ve kan akışını dengeler. Cildi yaşlanma etkilerine karşı korur.


8 ETKİLİ FARMASİ CC KREM!Ultra hafif formülüyle gözenekleri tıkamadan cilt kusurlarını mükemmel kapatır, içerisindeki macademia özü ile gün boyu nemlendirir. Multimineral cildin direncini artırırken, Vitamin B3 ve Vitamin C cilt tonunu düzenlemeye ve parlaklık kazandırmaya yardımcı olur. Yulaf özü cildi besleyerek onarmaya yardımcı olur. SPF 25 güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı cildi korumaya destek olur. İpek protein sayesinde yumuşacık bir cilt sağlar. Kolajen ve Argan Yağı ile mimik ve yaşlılık çizgilerini azaltmaya yardımcı olur.

Kullanımı: Kremi temiz yüze küçük dairesel hareketlerle nazikçe masaj yaparak uygulayın.


Ücretsiz Katalog, İndirimli Sipariş, Kayıt-Üyelik ve Online Alışveriş Şifresi için aşağıdaki formu doldurun, Farmasi'nin doğal dünyasına giriş yapın : 
FARMASİ ARALIK 2018 KATALOĞU!

2018 'in SON kataloğu ÇIKTI! Muhteşem  # YENİYIL  Fırsatları, Sezon Sonu İndirimleri, Özel Setler ve Görülmemiş Kampanyalarıyla dopdo...